Wyprawka 4-latka w gr II

Proszę o przyniesienie w dniu rozpoczęcia przedszkola 1 września:

•    Kompletu podręczników Wydawnictwa Nowa Era dla dzieci 4 - letnich „Dzieciaki w akcji”. Wszystkie części proszę podpisać w widocznym miejscu.
•    Paczki chusteczek higienicznych (duża -100 sztuk)
•    Papieru do rąk - duża rolka XXL
•    Mydła w płynie
•    Kleju w sztyfcie
•    Worka z kostiumem gimnastycznym. Worek i wszystkie elementy kostiumu proszę podpisać .
•    Worka do szatni z ubraniami na zmianę. Worek podpisany.
•    Kapci przedszkolnych.

Kilka informacji dla rodziców zamiast wrześniowego zebrania.

• W tym roku szkolnym nasza grupa pracuje w godzinach 8.00 - 16.00, przedszkole zaś jest czynne w godzinach 6.30 – 16.30. Oznacza to, że w godzinach pracy grupy dzieci nie będą się kontaktowały z dziećmi z innych grup. W pozostałych godzinach tj. 6.30-8.00, 16.00-16.30 będą narażone na kontakt z innymi dziećmi pozostającymi w placówce. Osoby, którym zależy na jak najmniejszym kontakcie z pozostałymi dziećmi i pozostałymi pracownikami przedszkola polecam przyprowadzanie dzieci od godziny 8.00 a odbieranie do godziny 16.00.
  • Ponieważ nie będę mogła się kontaktować z rodzicami podczas codziennego przyprowadzania i odbierania dzieci (dzieci z przedsionka będzie odbierała pani woźna mierząc im temperaturę) proponuję kontakt telefoniczny na numer przedszkolny w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 16.00 -16.30 lub kontakt pisemny na karkach i wrzucenie ich do skrzynki na listy w wejściu do przedszkola.
  • Proszę o wypełnienie upoważnień do odbioru dziecka – będą rozdane 1 września przy odbiorze dzieci.
  • Ograniczone zostają zajęcia dodatkowe nie będzie rytmiki, teatrzyków, koncertów muzycznych, będzie język angielski.
  • Nie szczotkujemy w tym roku zębów.
  • Dzieci nie mogą przynosić do p-la zabawek z domu.
  • Nadal nie będzie na salach dywanów, pozostaną tylko zabawki łatwe do dezynfekcji.
  • Ponieważ nie będzie zebrania nie będziemy mogli przeprowadzić wyborów do trójki klasowej. Proponuję jeśli państwo wyrażą zgodę, aby pozostała ubiegłoroczna trójka.
  • Proszę o dostarczenie elementów z wyprawki (zamieszczona wyżej). Pozostałe środki takie jak: kartony, kredki, farby papier, kolorowy czy plastelina zostały mi z tamtego roku i na razie będziemy korzystać z zapasów. W razie braku czegoś będę prosiła o dostarczenie w ciągu roku szkolnego.
  • W naszej grupie nastąpiły zmiany wśród nauczycieli. Zostaję ja czyli p. Ania a dwóch nauczycieli będzie nowych. Będą zatrudnieni w naszej placówce od dnia 1 września dlatego przedstawię ich nieco później wraz z planem pracy. Inna będzie także pani woźna (p. Małgosia odeszła na emeryturę) i oczywiście nie będzie niani bo jesteśmy już starszymi maluchami. Proszę uprzedzić dzieci, że we wtorek 1 września będzie z nimi już inna nowa pani, ja będę z nimi w środę.
  • Proszę o zachęcanie dzieci do samodzielnego ubierania się i rozbierania aby nie miały dużego kłopotu podczas zmiany odzieży w szatni czy podczas zakładania kostiumu gimnastycznego przed gimnastyką.

Do zobaczenia wkrótce p. Ania